Soukromé mateřské školky

Autor: Jan Fiala

Při výběru soukromé mateřské školy doporučujeme vybrat takovou, která je zapsána v rejstříku škol http://rejskol.msmt.cz/ především z toho důvodu, že taková škola se musí řídit školským zákonem. Taková škola je pod pravomocí České školní inspekce. Navíc je možné se odvolat proti rozhodnutí o nepřijetí dítěte k předškolnímu vzdělávání a proti rozhodnutí o ukončení předškolního vzdělávání. Dále je možné, že oproti školám nezapsaným v rejstříku škol se bude platit nižší školné, protože zapsané školy mohou přijímat dotace ze státního rozpočtu podle zákona č. 306/1999 Sb.

Oproti veřejným mateřským školám je v soukromých mnohdy širší výběr kroužků a dalších aktivit, individuálnější přístup. Nevýhodou je nutnost platit školné. Mezi jednotlivými školami jsou velké rozdíly, proto doporučujeme pečlivě srovnávat, nejen v rozsahu nabízených služeb, ale i v ceně a v tom, co vše cena obsahuje, a co se bude platit zvlášť (někde je stravování a výlety zahrnuto v ceně, někde ne). Vyšší školné nemusí zaručovat kvalitnější služby, proto doporučujeme podívat se na reference.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +3 (from 3 votes)
Příspěvek byl publikován v rubrice Výchova dětí předškolního věku. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 komentáře u Soukromé mateřské školky

  1. Pavlína Veselá napsal:

    Při výběru je podle mě nejdůležitější personál,celkové prostředí školky a taky jaké mají doplňkové aktivity.. A jestli soukromá nebo státní? Každá školka je si myslím jiná, a peníze by měli být až to poslední. Mám známé s dobrými i špatnými zkušenostmi ze státních, stejně tak i ze soukromých. V poslední době nejvíce uvažuji nad Agenturou Beránek v Brně – http://www.agentura-beranek.cz. Přijde mi tam fajn prostředí + známí už tak se svými dětmi chodí 🙂

  2. Monika Marešová napsal:

    Musí v soukromé školce,která je zapsána v rejstríku školek a musí dodržovat školský zákon,musí se platit školné i za předškoláky?Když je nyní pro předškoláky docházka povinná? Děkuji za odpověď,Monika Marešová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *