Mateřská škola Obláček, Praha 9

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.4/10 (22 votes cast)
Ulice: Šebelova 2/874
Město: 19800 Praha 9 – Černý Most

.
Telefon:  (+420) 281 912 741
Fax: (+420) 281 912 741
Web: http://www.ms-oblacek.cz
E-mail: ms.oblacek@volny.cz

 

Typ výuky: Školní vzdělávací program
Zřizovatel: obec, městská část

 

Detailní popis:

     MŠ je umístěna v sousedství ZŠ Gen. Janouška. 7 homogenních tříd a do 2 speciálních heterogenních, se zaměřením na logopedickou péči a děti s LMD.

     Ve výchovně vzdělávacím programu Svět očima dětí se zaměřují na dlouhodobý všestranný rozvoj dítěte, opřený o estetickou výchovu.
Filozofií školy je rozvíjet samostatné a zdravě sebevědomé děti cestou přirozené výchovy, položit základy celoživotního vzdělávání všem dětem podle jejich možností, zájmů a potřeb.

     Kroužky: výtvarné a hudební výchovy, taneční, hry na zobcovou flétnu, keramická dílna, balanční míče.
Zdravotní stav si děti upevňují pravidelnou návštěvou sauny v prostorách školy.

Provoz školy: 6:30 – 17:00 hod.
Kapacita MŠ: 215 dětí

V horní části stránky ohodnoťte školku počtem hvězdiček (10 hvězdiček – nejlepší hodnocení). Do komentářů můžete napsat vaše zkušenosti s touto školkou.

Mateřská škola Obláček, Praha 9, 8.4 out of 10 based on 22 ratings

15 komentářů u Mateřská škola Obláček, Praha 9

 1. Jana napsal:

  Dobrý den, tuto školku mohu doporučit, ale spíše pro mladší děti, resp. děti vyžadující odpolední spánek. Jinak i předškoláci musí 2 hodiny ležet, mimospánková aktivita ani pro šestileté děti není možná. Je škoda, že se školka neumí alespoň trošku přizpůsobit starším dětem, potom tam děti nerady chodí a i děti, které se jinak do školky těší, mají při předávání učitelce pláč na krajíčku.

 2. Marcela Trefná napsal:

  Dobrý den,
  k MS Obláček – třída LES se vyjádřím z pozice rodiče, který má 2 děti. Starší absolvovala ve třídě LES 3 roky, mladší nastoupil do třídy LES prvním rokem. Po předešlých zkušenostech jsem vyloženě chtěla, aby nastoupil do této třídy, vedla mně k tomu rozhodně pozitivní zkušenost s prací paní učitelek Ivy a Jany. Vycházím z toho, že negativní názor pisatele na těchto stránkách vychází z krátké zkušenosti v této školce. Po nástupu nových dětí (vysoký podíl méně než tříletých dětí) je třeba sjednotit základní dovednosti všech dětí, aby s nimi bylo možné pracovat na zajímavějších věcech než je jít za ruku po sídlišti. Ale když nebudou umět chodit za ruku, těžko s nimi budou moci jet paní učitelky do divadýlka do Horních Počernic hromadnou dopravou, na výstavu, atd…
  Dětem se rozhodně poctivě věnují (rozhodně se zde nepouští video s pohádkami jako jinde). Na základě zkušeností z jiných školek oceňuji především to, že v podání naší třídy se nejedná pouze o “hlídací službu” ale i o vzdělání jak ve smyslu vědomostním, tak i rozvíjení motoriky a dalších návyků. Co se týče vědomostí, ocenila jsem to nedávno na zápisu do ZŠ. Co se týká šikovnosti, vidím to na dílkách, které děti nosí domů. Blíží se velikonoce, takže použiji příklad z této doby. Již od nejmenší třídy jsme vždycky nosili květináč, osení, vyfouklé vajíčko a mašličku. Domů si děti přinesly vypěstované osení s krásnou výzdobou. opět při srovnání s jinou školkou jsme těžce vítězili. Myslím, že začátky jsou těžké, ale že výsledky se dostaví. Paní učitelky mají mou důvěru a holt vyběhání zajistíme jako rodiče ve volných chvílích. I když v teplejších dnech jsou samozřejmě také více na zahradě, v horkých dnech s pitným režimem a zahradním sprchováním. Jsem ráda, že jsem před lety zvolila školku Obláček a náhoda mi přihrála třídu les. Trefná

 3. Milena napsal:

  Dobrý den,

  po odchodu mé starší dcery z třídy les do školy, jsme si pro svého syna vyžádali přímo paní učitelky z Lesa. To už samo svědčí o tom, že kvalita těchto učitelek je více než přesvědčivá. Naší dceři se celé tři roky věnovaly maximálně a my jen zírali, jaké pokroky dělá. Třídu Les i školky můžeme tedy jen doporučit.

 4. Jana Kocianová napsal:

  Jak se tady pan Novák pouští do ostré kritiky jak MŠ Obláček a přímo do paní učitelek ve třídě Les, tak se musím ohradit. Obě moje dcery měly přímo dotyčné paní učitelky a naopak jsem s jejich péčí a přístupem ke všem dětem byla spokojena. Proto si myslím, že pan Novák nejspíše nemá nic jiného na práci než házet špínu na někoho, kdo dělá dost nevděčné povolání, protože práce s malýma dětma je velmi náročná.
  Každé dítě je do tří let svého věku formováno vychovou v rodině, ale po příchodu do kolektivu se z jednotlivých dětí zvyklých na pozornost soustředěnou na sebe musí stát kamarádi a naučit se spolu vycházet. Paní učitelky ve třídě Les znám 6 let a za tu dlouhou dobu jsem s oběma měla jen ty nejlepší zkušenosti, jsou vstřícné, ochotné a pokud dítě potřebuje s něčím pomoci, tak pomohou.
  Co se týče chození na procházku po sídlišti je za vlhkého počasí nutností, protože zahrada je podmáčená a děti by si hrály v bahně. Pobíháním po promáčeném trávníku by ho poničily a za hezkých teplých dnů by si hrály jen na holé hlíně. Ostatně která maminka by byla nadšená, kdyby musela každý den nosit do školky čisté oblečení na ven, kdyby se každý den dítě zamazalo bahnem od hlavy k patě. Když býval v zimě sníh, tak si děti pravidelně hrály na zahradě, stavěly sněhuláky, i odpoledne ve tři hodiny kolikrát byly boty stále uvnitř vhlké. To pak by pan Novák mohl zase kritizovat, proč jsou děti mokré, že je měly paní učitelky lépe hlídat, že se neměly děti tak moc zmáčet a takhle by to mohlo jít neustále dokola.
  Moje mladší dcera je v jídle dost vybíravá a přitom jsem k jejímu jídlu přistupovala stejně jako u starší dcery, která naopak sní naprosto všechno. NIKDY NEBYLA moje mladší dcera nucena jíst nic, co nechtěla. Při nástupu do školky je možnost rodičů upozornit paní učitelky, že dítě třeba z důvodů alergií nebo jiných důvodů nemá k jídlu dostávat třeba jogurty – důvod alergie na kravské mléko a dítě jogurty určitě dostávat nebude.
  Pokud má pan Novák problém se vším, co se ve školce po jeho dítěti požaduje, tak má přeci možnost přeřadit své dítě jinam a nemusí napadat paní učitelky, které se musí řídit platnými předpisy.

 5. Klára napsal:

  Dobrý den, naše dítě také chodí do této školky a jsme velmi spokojeni. Syn se do školky těší nejen na kamarády ale také na hračky a v neposlední řadě i paní učitelky. Takže my školku všem vřele doporučujeme.

 6. Eva napsal:

  Pane Nováku a myslíte si, že když máte zkušenost se dvěma učitelkami z této školky nemáte právo házet špínu na celou školku? Školka je naprosto krásná a dokáže děti výborně připravit na základní školu. Nehledě na to , že v dnešní době by si dítě ve třech letech melo umět utřít samo zadek a mytí rukou je snad základ hygienických navyků. Pokud je mi známo, když jsou děti malé s punčocháči a podobnými věcmi jim pomáhají paní učitelky a nebo uklízečky. Chtěla bych vidět vás kdyby jste měl na starost 25 dětí a každému by jste měl utírat zadek a nebo ho od hlavy až k patě obléknout, asi by se Vám to moc nelíbilo!!! Vy máte na starost jen své dítě učitelky celou třídu nezapomínejte na to!!! A co se týče vybavení a hraček. Nevím co se Vám nelíbí. Jestli jsou pro vás staré hračky jako je např . Člověče nezlob se, Magformers nebo kočárky s panenkami pak jste asi hrozně divný!!!! Lepší když si hrají s tím než aby seděly celé dny u počítačů a hrály agresivní hry!!! Tato školka je naprosto super ve všech směrech !!! Mé dítě do této školky chodilo rádo a dcera paní učitelky Jarušku a Helenku milovala.

 7. ESTER napsal:

  Dobry den dcera chodi do skolky uz 2rokem a je velice spokojena.Ma rada pani ucitelky.Trida Prales.Muzu Jen doporucit.

 8. Novák Michal napsal:

  Tak s touto MŠ jsme hrubě nepokojeni. Přístup učitelek, které mají pětadvacetiletou praxi, je otřesný. Vaše dítě musí umět nejlépe všechno. Po tříletých vyžadují po cca 2měsících úplnou samostatnost. Navlíkání rukaviček, punčocháčů, čepiček a kalhot je pro ně samozřejmost. Utírání zadečků a mytí rukou, musejí zvládnout hned po nástupu do prvních tříd. Ačkoli školka má rozlehlou zahradu, děti chodí na procházky kolem sídliště – nechápu to. Mé dítě příjde domů nevybouřené a vyžaduje neustálou pozornost a hraní si s námi (rodiči). Učitelky jsou věčně naštvané (výraz ve tváři) a svými příkazy vzbuzují nedůvěru dětí. Domnívám se, že praxe je v tomto případě spíše přítěží a mnohdy jsou mladé učitelky ke své práci vstřícnější a mají ji rády. Tato moje zkušenost neplyne pouze z mého pohledu, ale shodne se na ní většina rodičů v této školce (první třída “les”). Na závěr bych ještě podotkl a vyzdvihl fakt, že hračky umístěné v této školce, jsou už za zenitem a pamatují spíše dobu našich maminek a tatínků, které do této instituce chodili, tím spíše, že by měli plnit funkci výchovnou a vzdělávací. Tuto školku v žádném případě nemůžu doporučit a všem nerozhodnutým radím, zvolte pokud možno jinou, ne sídlištní velkovýkrmnou. Hezký den a doufám, že jsem alespoň malinko příbližil situaci, která v této MŠ vládne.

  • Olga napsal:

   Milý pane Nováku, není mi jasné proč házíte do jednoho pytle všechny učitelky této školky! Máte snad zkušenost i s ostatními šestnácti učitelkami?!! Poškozujete dobrou práci ostatních paní učitelek, které jak si můžete přečíst v jiných komentářích děti mají rády a rodiče jsou s nimi spokojení!!!

   • MICHALA napsal:

    Pane Nováku , jsem matka dvou dcer.Jedna chodí již do školy a také chodila do OBLÁČKU. A ta druhà je právě v této školce ve třídě VESMÍR.Obě měly stejné paní učitelky.To že si dítě musi umět utřít zadeček a umýt ruce je uplně normální věc. Obléknout by také neměl být problém. Samozřejmě naše paní učitelky dětem pomahaly a pomahají dodnes.Jsou to přece jen malé děti.Ale základ z rodiny by mělo mít každé dítě. Pokavad to u vás doma funguje jinak , pak se nedivim , že máte problém.Vite, pokavaď se dítě naučí tyto základní potřeby co nejdříve tak i vy budete mít méně práce a více času si se svým dítětem uživat.My hodně cestujeme a opravdu bych nesnesla aby se mé děti někde chovaly jako domorodci . Naše paní učitelky chodí s dětmi na procházky i na zahradu. Co vim , tak hračky mají nové i staré.A mě se to líbí.Co je špatného na starších hračkách? ????? Fakt arogantní názor. No……je mi vás líto.MY JSME SPOKOJENÍ A NEJEN MY!!!!! NAŠE PANÍ UČITELKY JSOU BEZVA A DĚTI JE MILUJÍ.

  • Pavlína Konrádová napsal:

   Milý pane Nováku, jelikož se ani nejste schopen podepsat se vlastním jmenem…. No to mluví samo za sebe. Pokud jde o paní učitelky z třídy LES tak moje dcera k nim chodila 3 roky. Nejen že udělala díky jejich péči veliké pokroky v samostnosti, ale do dnes na ně s láskou vzpomíná a chtěla by se k nim vrátit…. A nejen to měli veliký zájem i o nás jako rodiče. Takže opravdu nechápu proč na takhle super paní učitelky kydáte špínu. A co se týče zbytku školky tak taky nevidím jediný důvod k všam stížnostem, před několika lety mi do této školky chodila i starší dcera a byla taky velmi spokojená a já taky. S velkým díky paní učitelkám Pavlína Konrádová.

   • Kateřina Lamžíková napsal:

    Milý Pane Nováku moje dcera také chodila do třídy LES !!! Chodila tam ráda,dost se naučila a učitelky byly supr a měla je moc ráda .Ještě tet na ně spomíná

  • Michal Vrba napsal:

   Vážený pane “Nováku”, mé zkušenosti s MŠ Obláček byly naopak velice dobré. 3 roky třídu Les navštěvovala moje dcera, která nyní chodí do 1. třídy základní školy, a nyní do třídy Les chodí i můj mladší syn.
   1. To, že by dítě mělo zvládat základní hygienické návyky, mi připadá úplně normální. To, že školka svým přístupem přispěje k tomu, že se dítě dříve naučí např. samo oblékat, mně naopak vyhovuje.
   2. Co se týká zahrady, vím že na ní zvláště starší děti tráví spoustu času. To, že děti chodí často na procházky mě vůbec nepohoršuje, protože se alespoň naučí (pokud je to nenaučili rodiče) správně přecházet silnici, chodit po pravé straně chodníku a zjistí proč je dobré nosit reflexní vestu apod. Nejsem si úplně jistý, jestli se to dá naučit na zahradě.
   3. Nemyslím si (a rozhodně to od školky neočekávám), že cílem školkového režimu je uštvat děti tak, aby po příchodu domů nejlépe usnuly a neotravovali rodiče. Je potřeba si uvědomit, že mateřská školka patří do vzdělávacího systému a děti by se tam měli také něco naučit. Za účelem unavení živějších dětí doporučuji spíše nějakou sportovní aktivitu.
   4. Co se týká vybavení tříd, nezdá se mi, že by hračky byly příliš “za zenitem” a že by si s nimi děti ve třídě dostatečně nevyhrály. Je potřeba si uvědomit, že úroveň vybavení je závislá na příspěvcích od zřizovatele školky (což je městská část Praha 14) nebo na darech od sponzorů. Můžete se stát sponzorem a darovat školce nějakou sofistikovanější hračku.

  • Dobrý den pane Novák,
   reaguji na Vaši nespokojenost s pani učitelkami z mateřské školy Obláček. Tuto školku neznám a neznám ani pani učitelky. Jen mě záporně zaujal Vaše stížnost. Pracuji jako vedoucí školy v přírodě, kde se střídají po týdnu školky z celé Prahy – jsme magistrátní školka hl.města. Víte, dokáži trochu posoudit za 25 let své praxe, kam se vše posunulo. Bohužel chování dětí je čím dál horší, a to především také záleží na výchově v rodině.
   Ještě k tomu “úsměvu” paní učitelek, usmál jste se na ně také někdy Vy? nebo jste s nimi promluvil pár hezkých slov? Když se Vám nelíbí jejich výchova, jednání, tak se máte obrátit přímo na ně nebo máte přece možnost soukromé školky, ale né hned očerňovat jejich práci, která není lehká.
   Pokud by jste měl zájem, můžete k nám příjet na týden jako “učitel na dohodu” za 40 hod /týden – za 3 200 Kč. Vyzkoušel by jste si hry na zahradě a vycházky s 28 dětmi, a pak by jste si možná více vážil práce paní učitelek.
   S pozdravem Jarka Loukotová
   vresnik@ddmpraha.cz
   http://www.stampi.cz/vresnik/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>