Diskuze

Diskutujte také v naší FB skupině o MATEŘSKÝCH ŠKOLÁCH

nebo pokud máte předškoláka

můžete diskutovat v FB skupině o ZÁKLADNÍCH ŠKOLÁCH

 

Posledních 5 příspěvků v naší FB skupině o MATEŘSKÝCH ŠKOLÁCH:

Unable to display Facebook posts.
Show error

Error: Error validating application. Application has been deleted.
Type: OAuthException
Code: 190
Please refer to our Error Message Reference.

Diskutovat také můžete v diskuzním fóru na těchto stránkách:

Vítejte Host 

Zobraz/skryj hlavičku

Vítejte, zadání příspěvku v tomto fóru vyžaduje registraci.

Stránky: [1]
Autor Téma:Focení ve školce
Martina
Nováček
Příspěvků: 3
Permalink
Příspěvek Focení ve školce
dne: November 6, 2013, 13:59
Citovat

Dobrý den,
ráda bych se zeptala na focení dětí ve školkách, řešíme totiž teďka ve školce menší (možná větší) kauzu...Školka nechala všechny děti vyfotit a bylo na rodičích, aby se rozhodli, zda si potom fotky koupí. Byla mi nabídnuta složka o x fotkách v různých formátech a hrneček s fotkou za cenu cca 400,-kč (!!!) . Neměla jsem o to zájem a ptala jsem se, co se bude dít dál. Tak PRÝ se všechno skartuje, hrnečky se rozbijí... ale mám tomu věřit? Jak můžu vědět, že se hrnečky nebudou prodávat někde na vánočních trzích??? No jsem z toho na nervy, zvlášť v dnešní době, nechápu, jak si tohle může školka dovolit!!!
Taky by mě zajímalo, jestli ve školkách podepisujete extra souhlas s focením? A řešíte nějak skartování fotek nebo uchovávání dat ve fotostudiu? Díky za názory...

daniel
Nováček
Příspěvků: 1
Permalink
Příspěvek Re: Focení ve školce
dne: November 8, 2013, 09:39
Citovat

Myslím si, že to focení je celkem dost zneužívané. Podle mého by měl být fotograf vybrán na základě transparentní nabídky z více zájemců a o tomto by měli být rodiče řádně informováni na nástěnce školky v dostatečném předstihu. Praxe asi bude ve většině školek taková, že ředitelka to dohodí svému známému a ten má na věčné časy jistý kšeft. Co se týká výroby hrnečků, tak s tím jsem se ještě nesetkal. Asi je to další metoda jak vytáhnout peníze z kapes rodičů.

Martina
Nováček
Příspěvků: 3
Permalink
Příspěvek Re: Focení ve školce
dne: November 11, 2013, 16:43
Citovat

Souhlasím, taky si myslím, že takové kšefty jsou pro fotografy zlatý důl - a neštěstí pro rodiče :-/

Host

Příspěvků: 11
Permalink
Příspěvek Re: Focení ve školce
dne: November 14, 2013, 09:23
Citovat

Tak to je hnus!

Host

Příspěvků: 11
Permalink
Příspěvek Re: Focení ve školce
dne: December 1, 2013, 15:21
Citovat

Také mĕ tento postup zarazil. Čekala jsem, že si budou dělat seznam, kdo chce foto a jaké s přehledem, kolik co stojí. Nám dali složku a info, že stojí 250 a jestli ji chceme nebo ne.

Host

Příspěvků: 11
Permalink
Příspěvek Re: Focení ve školce
dne: December 2, 2013, 14:34
Citovat

No a u nás k těm fotkám nedávají ani doklad, ani žádný původní ceník, ze kterého by byla tahle akce vypočítána... Martina

Host

Příspěvků: 11
Permalink
Příspěvek Re: Focení ve školce
dne: December 23, 2013, 07:10
Citovat

Nam se stalo ve skolce v Opave uplne totez, i kdyz jsme podepsali, ze chceme mensi sadu, udelali vsem i tu vetsi s hrneckem, kdyz jsme vetsi odmitli, vrati se pry zpet, ale co s tim bude? Je to snad foto meho ditete, no vrchol, navic fotky kvalita nic moc a s detmi si moc nepohrali, na fotkach se mraci atd., pokud mate nazev firmy, dejte ho sem, ja jsem bohuzel papiry vyhodila.

Host

Příspěvků: 11
Permalink
Příspěvek Re: Focení ve školce
dne: January 2, 2014, 14:51
Citovat

Podívám se, mám to někde založené...nám došel před pár dny dopis, že se o žádný trestný čin nejendá, že se to bude řešit v jiné rovině. Je fakt,že souhlas jsme podepsali, na začátku roku ve školce, ale z toho vyplývalo, že se budou děti děti fotit při akcích ve třídách tak podobně, ne, že tam naběhnou fotografové a budou děti fotit a my to pak budeme nuceni kupovat... no, jsme s manželem poučeni, příští rok bude bez souhlasu...

Host

Příspěvků: 11
Permalink
Příspěvek Re: Focení ve školce
dne: January 13, 2014, 23:50
Citovat

Školka si dovolit "může" děti vyfotit...rodiče jsou u nás předem informováni, že bude focení probíhat a v jakém rozsahu, v jakém tématu...je věcí rodičů, jestli si pak fotky vezmou nebo ne, můžou je předem odmítnout..nikdo je nenutí..že se dítě zrovna nesměje...to vám nezaručí nikdo, že se bude zrovna smát. Rodiče také nemusí s focením souhlasit. Další je souhlas s tím, že fotky s vaším dítětem budou na webu školy nebo v tisku..nebudou, pokud s tím vy rodiče nebudete souhlasit. Nejste nuceni k ničemu. Kšefty nedohazuji žádnému známému, ale vycházím z nabídek, které se k nám dostávají, zvažuji i cenové možnosti, poptávky rodičů, svým rozhodnutím kdy a jak děti fotit se nikdy nezavděčím všem, zatím jsme s tímto neměli žádné problémy, snad jednou, kdy se holčička prostě usmívat nechtěla...vidím, že toto téma je pro vás rodiče velmi citlivé a je třeba i tak k němu v dnešní době přistupovat, děkuji za vaše názory.

Host

Příspěvků: 11
Permalink
Příspěvek Re: Focení ve školce
dne: September 8, 2014, 06:28
Citovat

Dobrý den,
reaguji z pozice fotografa a ze své vlastní zkušenosti a praxe. Neznám situaci, ve které se nacházíte, já nenabízím v rámci standardní nabídky hrnečky, přání, PF, kalendáře do školek. Domnívám se, že nejlepší varianta je vyhotovení společné fotografie a následně individuální. Osobně nemám ráda vyfocení dětí před radiátorem s trčícím vánočním stromem za hlavou a s výrazem dítěte jak u mučení, naopak trávím s dětmi co nejvíce času, pokud to samozřejmě jde, jsem s nimi několik hodin. Pak jsou děti uvolněné a zachycené při hře. Tento postup se však ne vždy setká s ohlasem ve školce, avšak názor rodičů není brán na zřetel. Začala jsem fotit tedy na dětských hřištích z podnětu nespokojených rodičů, vánoční fotky v ateliérech a fotky á la ze školek dělám soukromě. Rodiče asi pak samozřejmě fotky ze školek neberou s výjimkou společné. Co se děje jinde s fotkami, nedokážu říct. Já předávám náhled fotografií mailem rodičům a následně finální rodiči vybrané fotografie a je-li na straně rodičů souhlas se zveřejněním, nechávám si fotky jako ukázku, jinak vše jsem ze své pozice povinna skartovat a vymazat. Ohledně hrnečků je to podle mě velká škoda práce i materiálu, takže sice je mohu udělat, ale až na žádost rodičů.
K výběru fotografa do školky mohu říct jen toto, z mých zkušeností je to z 90% o známosti, ale jsou i učitelky/ředitelky ve školkách, které mají zájem o kvalitu či jiný přístup. Já preferuji jiný přístup než ostatní fotografové, ač je to trochu náročnější, ale děti vypadají šťastnější a to je podle mě to, co chceme všichni na těch fotkách vidět, ale kšeft se tím stává ve srovnání s rychlým focením dětí u zdi méně lukrativnější. Ale dětský úsměv je nenahraditelný a rodiče se pak s dětmi vracejí a já s nimi mohu fotit jejich narozeniny, jejich oslavy, přání k Vánocům, PF, už se známe a děti jsou uvolněnější a na fotkách je to vidět.
Toť z pohledu fotografa.
Přeji všem krásný podzim a co nejhezčí vánoční fotky, přáníčka a dárečky pro prarodiče ve formě kalendáříků, přáníček s úsměvnými vnoučaty i dětmi.

Gabriela Horká

http://vasefoto.webnode.cz/fotogalerie/detske-foto/

Stránky: [1]
Mingle Fórum by cartpauj
Verze 1.0.34 ; Stránka načtena za 0.02 vteřin.